atiye-3-sezon

Atiye 3. Sezon Yorumları

Atiye, diğer sezonlarında bir ressamın aşkı ve kendisini bulma hikâyesini ile izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Ana tanrıça kültürleri paralel evrenler, doğum sancıları ile yer yer ciddi potansiyel ve yer yer de aşırı zayıf bir kurgu vardı karşımızda. İkinci sezon finali Atiye’nin kızının kaçırılmasıyla sona ermişti.

Atiye 3. sezon ilk giriş, ikinci sezonun son sahnesinin sekiz yıl sonrasıyla başlıyor. Sekiz yıl boyunca kızlarını aramaktan vazgeçmeyen Erhan ve Atiye, her ne kadar umutlarını kaybetmeseler de bir işaret gelmesini bekliyorlar.  Bundan sonra artık Atiye ismini bile bilmediği kızını rüyalarında görüyor, seslerini işitiyor ve son aşamada da Cansu, yani  Atiye ve Erhan‘ın kardeşi, Aden’i yani kızlarını bulup onu kaçıranın Ozan olduğunu öğreniyor.

atiye-sezon-3-1

Sonrasında Ozan gizli örgüt adına ailesi ile bir bağ kurabilmek için Aden’i onlara geri götürüyor ve Atiye‘nin az da olsa sempatisini kazanmayı başarıyor. Ancak bilmedikleri bir şey var, o da Ozan’ın yine bir fesatlık ve fitne peşinde olduğu.

Dizide Ana Rollerden Biri Ozan

Annesine karşı olan güveninden dolayı Ozan gizli örgüt adına çalışıyor. Ancak dizinin sonlarına doğru Atiye ve Aden ikilisine birtakım yardımlarda bulunuyor. Annesi tarafından öldürülmeden kısa bir süre önce de Aden‘in kıyameti getirebilecek güce sahip olduğunu öğreniyor. Gizli örgütün de bu gücü kullanarak Dünyaya kıyameti getirmeyi hedeflediklerini öğreniyoruz.

Atiye üçüncü sezon devam ediyor. Ozan’ın ölümünden sonra Atiye ve Erhan’ın kızlarının dünyayı yok etmesini engelleye bilmek için Aden’in peşinden gittiklerini ve tekrar birlikte olup bir aile olmayı başardıklarını görüyoruz. Dizi de bu şekilde final yapıyor.     

atiye-3.-sezon

        

Atiye 3. sezon final yapsa da devamında birçok soruyu da cevapsız bıraktı. Cansu ne oldu da hayata geri döndü?  Gizli örgüt kim ve dünyayı niçin yok etmek istiyorlar? Atiye ve Erhan tekrardan nasıl buluştu? Hamile kadınların ölümü ve daha doğmamış bebekler sorunu nasıl çözüldü? Göbeklitepe’de neler oldu, oranın sırrı neydi? Atiye’nin madem böyle bir gücü var gizli örgüt onun peşini bırakacak mı? Gibi.  Öylece bomboş kalıyor hafızamızda. Bir de bunlara Atiye’nin iyilik meleği oluşu ve üst insan gibi davranışları ekleniyor. Ayrıca duygusuz bir şekildeki oyunculuğu da eklenince finalin büyük bir hayal kırıklığı ile bittiğini düşünüyorum. 

Related Article

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir