otaku-nedir

Otaku Nedir? Anime Terimi

Anime severler arasında sıklıkla zikredilen Otaku nedir? Başlığımızda detaylı bir şekilde aktarılmaktadır. Otaku kelimesi zamanla değer kazanmıştır. İlk anlam olarak Japonca’da sen demektir. Ancak zamanla bu kelime sürekli evde oturup teknolojik işlerle uğraşan, yerinden kalkmayan saplantılı kişilere yüklenmiştir. Saplantılı ve bağımlı bu kişileri Türkiye’de sürekli bilgisayar, tablet ve telefona bakan kişilere benzetebiliriz.

Teknolojik işlere sürekli zaman ayıran bu kişiler aslında bilgisayarlarından sürekli olarak anime izlemekte, manga okumakta ve video oyunları oynamaktadır. Japonya’da animeler çok popüler olduğundan bilgisayarda sıklıkla bu işle uğraşan kişiler bulunmaktadır. Tekrar günümüze geldiğimizde bu kelime artık evde sürekli anime izleyen, kendini onlarla sürekli özdeşleştiren kişilere verilen bir isim olmuştur.

otaku-anime

Otaku övünülecek bir sıfat mı?

Otak ne anlama geliyor? Bahsettiğimiz üzere aslında çok övünülecek bir durum olmasa da anime filmi severler onlara Otaku denmesinden büyük bir zevk almaktadır.

Otaku kelimesiyle büyük gurur duyan animeciler, gerçek anime severlerin birer Otaku olması gerektiğini düşünüyor. Çünkü animeler onların hayatta en büyük zevk aldığı şeylerdir. Animelere büyük bir hayranlık ve sevgi duyarlar. Sadece anime değil mangalara da büyük bir ilgi duyarlar. Animeler ve mangalar için yaşayan bu Otakuların, zamanla sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Evet anime sevmek izlemek, yaymak çok güzel bir durum. Ancak aşırısı hayatı yaşamamaya ve gerçeklikten uzak kalmaya neden olur. Bizim zevk olarak gördüğümüz bu işi ilerde bizim için bir işkence olabilir.

Related Article

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir