Özet

Selena ATV ekranlarında 10 Eylül 2006 tarihinde yayınlanmaya başlamış fantastik komedi ve kurgu türünde Türk televizyon dizisidir.

Dünyadan çok uzakta Uzayda bir gezegen olan Ütopya’da kötülükle iyilik arasında çok büyük bir rekabet vardır. Hades’in görevi insanlara kötülük yapmak ve yaptırmak, Selena’nın görevi ise insanlara iyilik yapmak ve yaptırmaktır. Ütopya’da her hafta yapılmakta olan iyilik ve kötülük mücadelesinde Honos tarafından haftanın birincisine bir ödül, yenilenene de ceza verilmektedir. Haftanın birincisi seçilen Hades, Selena’yı bir kalemin içine hapseder ve Dünya gezegenine yollar.

Sihirli kalem Leyla, Selin ve Nazlı Aykar adlı üç kız kardeşin yaşadığı Ayvalık’taki evlerinin bahçesine düşer. Selena kalemin içinden çıkabilmek için kızlara bir işaret gönderir. Selin, Leyla ve Nazlı el ele tutuşup üç kez Selena’nın adını söyleyerek Selena’yı kalemin içinden kurtarırlar. Bunun üzerine Selena bu kız kardeşleri özel kızlar seçerek onlara bazı güçler verir.

Selin, Leyla ve Nazlı annesini ve babasını trafik kazasında kaybettikten sonra İstanbul’da yaşayan Ekrem amcalarının yanına taşınırlar. Ekrem’in ikinci eşi olan Aslı ve onun ilk eşinden olma kızı Kıvılcım, onları istemeseler de üç kardeş o evde yaşamaya başlar. Kızlar Kıvılcım ile aynı okula gitmeye başlar.

Selena’da kızların okuluna gelip giderken Burak adlı Türkçe hocası ile tanışır ve birbirlerine âşık olurlar.

Hades kazandığı kötülüklere karşı kötüler mahzeninden Selena’nın eski sevgilisi Tuna’yı çıkartır ve onu Selena’ya karşı doldurarak Burakla arasını bozmak için elinden geleni yapar. Yılsonu karneler dağıtılırken Tuna okula gelerek burada yangın çıkartır. Selin tuvalette kilitli kalmıştır ve Fitnat’ta dışarı çıkamamıştır. Selena ışınlanarak içeri girer Selin ve Fitnat’ı kurtarır. Bunu gören Fitnat herkese Selena’nın sihirli güçleri olduğunu söyler.

Selena 1. Sezon Fragman ve Fotoğraflar

1videolar 4fotoğraflar

Bölümler