Hizli-ve-Ofkeli-9

Hızlı ve Öfkeli 9 Yorum ve Eleştiri

Hızlı ve Öfkeli 9 Film İncelemesi

Hızlı ve Öfkeli 9, Filmin Orijinal adı F9: The Fast Saga olan yapım, uzunca süren Covid 19 salgının ertelemelerinin ardından Türkiye dâhil birçok ülkede gösterime girdi.

Yönetmenliğini Annapolis, Star Trek Beyond ve bazı The Fast and the Furious yapımlarından tanıdığımız Justin Lin’in üstlendiği sinema filminin oyuncu kadrosunda Michelle Rodriguez, Jordana Brewster  Vin Diesel, vMichelle Rodriguez ve Tyrese Gibson gibi isimler yer alıyor. Yapım, ilk haftasında gişe rekorları kırarak serisine kaldığı yerden devam ediyor.

Hızlı ve Öfkeli Öfkeli 9, geçmişinden gelen bir tehdit öğelerine karşı mücadele etmek mecburiyetinde kalan Dom ve ekibinin hayatını konu alıyor. Dominic Toretto’nun artık ilk önceliği oğlu Brian’ı korumaktır. Letty ve Oğlu ile birlikte gözlerden uzakta sessiz ve sakin bir hayat sürüyor. Toretto, istese de geçmişinden bir türlü kurtulamıyor. Bu defa da geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalıyor. Toretto, siber suçlu Cipher ile bir arada çalışan terk edilmiş kardeşi Jakob’a karşı savaşmak zorunda kalıyor. Ekibini toplayarak yeniden bir araya getiren Dom, kardeşinin lideri olduğu dünyayı yıkmak olan planını durdurmak için kendini güçlü bir mücadelenin içinde buluyor.

michelle-rodriguez-hizli-ve-ofkeli

Oyuncular Ne Yapıyor?

Karakterlerden bahsetmek gerekirse, filmde karakterler aslında pek birşey yapmıyor. Filmde Dom ve Betty’yi emekli olarak buluyoruz ve bu emeklilik hissi bütün film boyunca hissediliyor. Bütün aksiyon sahneleri kim olduğu belli bile olmayan varlıklar tarafından yaratılıyor. Filmin ilk uzun bölümü ismi olmayan bir ada ülkesinin ordusuyla yaşanıyor. Kaçtıkları andan sonra, o ülke birden yok oluyor. Filmin kötü karakteri olması gereken Jacob ise hiçbir şeyi kendisi yapmıyor. Cipher ve Otto sanki kötülük uğruna kötülük yapıyormuş gibi duruyor. Jacob ise durumların esiriymiş gibi gözüküyor.. Bir aksiyon alması gereken tek bir an o da arkadaşlığın ve ailenin gücünü anlıyor. Hızlı ve Öfkeli 9 filminin en büyük sürprizi olması beklenen Han hiçbir şey yapmıyor. Sadece geliyor, ben ölmedim ya, diyor. Öylece durmaya devam ediyor.

Film bol bol yirmi yıllık geçmişine odaklanarak geçmişe dönüş sahneler ile izleyicinin ilgisini çekmeye çalışıyor. Seri Filmin 11. yapım ile noktalanacağı belirtiliyor. Hızlı ve Öfkeli 9 yapımının ise seriyi bağlamak için geçiş görevi durumunda olduğu belirtiliyor.

Related Article

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir